Įgyvendinami projektai
VšĮ Budora įgyvendina projektą "Skatinti, ugdyti, motyvuoti". Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Projekto tikslas - įtraukti atokesnių Vilniaus ir Utenos regiono gyvenviečių bendruomenes į sporto veiklas, užtikrinti fizinio aktyvumo kokybę ir reguliarumą, motyvuoti, šviesti ir ugdyti fiziškai aktyvią ir pilietišką bendruomenę. Šiuo projektu Budora siekia didinti sporto veiklų įvairovę ir prieinamumą atokiose Vilniaus ir Utenos regiono gyvenvietėse - įtraukti vietos gyventojus į nemokamas fizinio aktyvumo veiklas, užtikrinti fizinio ugdymo kokybę ir reguliarumą, motyvuoti, šviesti ir stiprinti fiziškai aktyvią ir pilietišką bendruomenę. Į projekto veiklas tikimasi įtraukti ne mažiau kaip 300 dalyvių – vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų, su kuriais 3 mėnesius dirbs 5 karatė ir fizinio rengimo treneriai, įgiję kompetenciją kvalifikacijos tobulinimo mokymuose. Projektą planuojama užbaigti kalėdiniu sporto renginiu, kuriame projekto dalyviai galės aktyviai praleisti laisvalaikį su šeimomis ir draugais, varžytis sporto rungtyse, įgyti naujų patirčių ir motyvacijos tęsti projekto metu pradėtas veiklas. Projekto įgyvendinimo laikotarpis - 2024-07-01 - 2024-12-31. Skirtas finansavimas - 38646,81 Eur.
VGTU Inžinerijos licėjus, kartu su VšĮ Budora, įgyvendina projektą "VGTU Inžinerijos licėjaus sporto infrastruktūros atnaujinimas ir pritaikymas visuomenei". Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Projekto tikslas - skatinti Vilniaus miesto gyventojų fizinį aktyvumą, gerinant sporto infrastruktūros kokybę ir prieinamumą vietos bendruomenei. Laukiami projekto rezultatai - įrengta sporto salė (viso ~ 164 m2); įrengti persirengimo kambariai vyrams ir moterims; suremontuota dušo patalpa vyrams ir moterims; įrengtas san. mazgas asmenims su negalia, tualetai vyrams ir moterims; sutvarkyta vandentiekio, ventiliacijos ir apšvietimo sistema; įrengta nuovaža asmenims su negalia. Projekto įgyvendinimo laikotarpis - 2024-07-01 - 2025-12-31. Skirtas finansavimas - 103 986,36 Eur
Projekto poreikį ir aktualumą atspindi Lietuvos moksleivių sveikatos problematika. Higienos instituto 2021 m. atliktas tyrimas atskleidė, kad 2020–2021 mokslo metais ugdymo įstaigas lankančių vaikų ir pilnamečių mokinių net 21,7 proc. nustatytas per didelis svoris, iš jų 14,8 proc. nustatytas antsvoris ir 6,9 proc. – nutukimas. Daugiausiai per didelį svorį turinčių mokinių nustatyta 7–17 m. amžiaus grupėje – net 25,7 proc. Šią problemą sąlygoja per mažas fizinis aktyvumas ir mitybos įpročiai.
Sporto klubo „Budora“ ekspertų kartu su išoriniais partneriais kuriamoje metodinėje medžiagoje, atsižvelgiant į vaikų amžiaus grupes, bus pateikiamos ir šios rekomendacijos:
• fizinio aktyvumo veiklų pobūdis, pratybų trukmė ir rekomenduojami krūviai,
• sveikos mitybos pagrindai, principai bei patarimai,
• rekomendacijos vaikų emocinės sveikatos stiprinimui bei psichologinių problemų prevencijai, atsižvelgiant į vaikų amžiaus grupes.
Be to, siekiant patikrint kuriamos metodikos efektyvumą, Baltupių progimazijoje sportuojančių skirtingo amžiaus moksleivių grupės bus pakviesto dalyvauti programoje, apimančioje bendro fizinio aktyvumo veiklas, sveikos mitybos ir emocinės sveikatos rekomendacijas. Taip pat spalio-lapkričio mėn. vyks nemokami seminarai moksleivių tėvams, kuriuos ves daugiametę patirtį turintys licencijuoti fizinio rengimo, mitybos ir emocinės sveikatos specialistai. Seminarų metu bus apžvelgiamos pačios aktualiausios mokinių sveikos gyvensenos problemos, su kuriomis susiduria tėvai, auginantys įvairaus amžiaus – nuo 7 iki 18 metų – vaikus bei tėvai bus supažindinti su sveikos mitybos principais, fizinio aktyvumo bei geros emocinės sveikatos užtikrinimo rekomendacijomis.
Projekto tikslas – sukurti metodinę interaktyvią medžiagą moksleivių sveikos gyvensenos įpročių ugdymui, fizinio aktyvumo skatinimui bei emocinės sveikatos stiprinimui, įtraukiant moksleivių tėvus, skirtą visuomenės sveikatos specialistams ir kitiems specialistams, dirbantiems vaikų sveikatos stiprinimo srityje.
Projekto veiklos:
• metodinės medžiagos rengimas;
• konsultacijos projekto komandai;
• interaktyvios medžiagos sukūrimas;
• trenerių mokymai;
• darbas moksleivių grupėse;
• konsultacijos ir mokymai moksleiviams ir jų tėvams;
• informacijos sklaida.
Projekto trukmė – 4 mėn., pabaiga 2022 12 01.
Projektas, kurio iniciatorius – Sveikatos apsaugos ministerija, finansuojamas valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo 2022 metų lėšomis. Projekto įgyvendinimui skiriamas finansavimas yra 44 921,70 Eur.
Projekto partneriai: Lietuvos sporto universitetas, Vilniaus Baltupių progimnazija, Biomedicinos mokslų daktaras Artūras Sujeta, Šeimų, porų ir tėvystės, Kognityvinės ir elgesio terapijos konsultantas Vaidas Arvasevičius.
Asociacija Sporto klubas Budora įgyvendina ES struktūrinėmis lėšomis finansuojamą projektą Nr. 13.1.1-LVPA-K-860-01-0470 „E. komercijos modelio diegimas Asociacija Sporto klubas Budora“. Bendra projekto vertė – 64 980,00 Eur, iš kurių 48 735,00 Eur sudaro Europos regioninės plėtros fondo lėšos.
Parama projekto įgyvendinimui suteikta pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 13 prioriteto „Veiksmų, skirtų COVID-19 pandemijos sukeltai krizei įveikti, skatinimas ir pasirengimas aplinką tausojančiam, skaitmeniniam ir tvariam ekonomikos atsigavimui“ Nr. 13.1.1-LVPA-K-860 „E. komercijos modelis COVID-19“. Projektas yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Finansuojama kaip Europos Sąjungos atsako į COVID-19 pandemiją priemonė.
Sporto klubas Budora – nuo 2006 m. Vilniuje valdo Kyokushin karatė mokyklą „Budora“. Sporto klubas yra vienas iš didžiausių ir inovatyviausių Kyokushin karatė klubų Lietuvoje, vienijantis virš 1000 narių ir rengiantis treniruotes įvairiose mokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose Vilniuje, Grigiškėse, Trakų Vokėje bei Molėtuose. Įmonė siekia teikti aukščiausios kokybės paslaugas bei pasiūlyti sprendimus, apimančius įvairius klientų poreikius. Vienos labiausiai besiplečiančių įmonės paslaugų – tai sporto treniruočių paslauga.
Šiuo metu klubo paslaugų pardavimas vyksta įvairiais skirtingais būdais, kurių nei vienas nėra tinkamai automatizuotas. Klubui yra reikalinga vieninga e. prekybos platformos sistema, kurioje visas paslaugas klientai galėtų užsisakyti ir už jas atsiskaityti vienoje vietoje be įmonės darbuotojų pagalbos. Neturėdama galimybės valdyti viso paslaugų užsakymo proceso el. būdu įmonė ribojo potencialių klientų ratą ir tuo pačiu įmonės pajamų augimą.
Įmonė, siekdama padidinti konkurencingumą, pritraukti daugiau klientų ir efektyviau juos aptarnauti, labiau išplėsti pardavimus, nusprendė skaitmenizuoti klientų aptarnavimo procesus ir pardavinėti savo paslaugas naudojantis elektroninės komercijos sprendimais.
Šis projektas inovatyvus tuo, kad bus kuriama elektroninės prekybos platforma, panaudojant pažangiausias informacines technologijas, suteikiančias naujas galimybes inovatyviam paslaugų pardavimui.
Įgyvendintas projektas leis įmonei efektyviau pardavinėti savo paslaugas užtikrins greitesnį ir kokybiškesnį klientų aptarnavimą, sutrumpėjęs paslaugų pardavimo laikas leis aptarnauti daugiau klientų, tai užtikrins įmonės pajamų augimą.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis nuo 2022 m. vasario mėn. iki 2023 m. vasario mėn.
Vilniaus miesto savivaldybė – ilgametis ir nuolatinis mūsų sporto klubo rėmėjas.
Projektas „Vilniaus moksleivių karatė varžybos „Budora taurė”“ Nr. 39. Sutartis 2024-04-11 Nr. A291-1352/24.
Projekto tikslas – didinti karatė sporto žinomumą ir masiškumą, pritraukiant į sporto renginį kuo daugiau dalyvių bei žiūrovų. Budora planuoja surengti Vilniaus miesto moksleivių karatė varžybas ir pakviesti jose dalyvauti šio sporto mėgėjus. Šis renginys prisidės prie karatė sporto populiarinimo, Vilniaus moksleivių fizinio aktyvumo didinimo, skatins miesto visuomenę dalyvauti sporto renginiuose.
Projektas „Vilniaus miesto paauglių fizinio aktyvumo skatinimas, organizuojant kūno rengybos ir raumenų stiprinimo treniruotes“ Nr. 33. Sutartis 2024-03-27 Nr. A291-1209/24.
Šio projekto tikslas – įtraukti Vilniaus miesto paauglius į fizinio aktyvumo veiklas, pasiūlant jiems aktualias kūno rengybos ir raumenų stiprinimo treniruotes Vilniaus ugdymo įstaigose bei suteikiant daugiau žinių apie tikslingą kūno lavinimą, raumenų stiprinimą, sveiką mitybą ir režimą. Tai padės didinti paauglių užimtumą, sudominant juos fizinio aktyvumo veikla, ugdyti fizinio aktyvumo raštingumą, atitraukiant paauglius nuo žalingų įpročių. Treniruotes organizuos profesionalūs Budora klubo fizinio rengimo treneriai. Tikimasi, kad į ilgalaikius kūno rengybos ir raumenų stiprinimo treniruočių užsiėmimus bus įtraukta 100 Vilniaus miesto paauglių.
2022–2024 m. VšĮ Budora įgyvendina Vilniaus m. sav. projektą „Sporto klubo Budora aukšto meistriškumo sporto programos įgyvendinimas“ (Sutartis 2022-01-06, Nr. A291-14/22) Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. rugpjūčio 16 d. įsakymu Nr. 30-2147/21. Projekto trukmė – 3 metai. Šiuo projektu siekiama sustiprinti klubo aukšto meistriškumo sportininkų rengimo bazę, įgyvendinti vaikų ir jaunimo fizinio ugdymo programą, didinti karatė kiokušin sporto šakos žinomumą ir prieinamumą. Projekto dalyviai – Budora klubo sportininkai, Vilniaus moksleiviai ir Vilniaus miesto bendruomenė. Projektas prisidės prie visuomenės fizinio aktyvumo skatinimo, turės socialinį poveikį ir atliks šviečiamąjį vaidmenį. Projekto įgyvendinimas sustiprins Budora klubo pajėgumus, padės išugdyti daugiau aukšto meistriškumo sportininkų, įgalins plėsti veiklą ir teikti kokybiškas paslaugas Vilniaus gyventojams.
Projektas ,,Vilniaus miesto gyventojų fizinio aktyvumo skatinimas, sukuriant tinkamą sporto infrastruktūrą vaikų ir suaugusiųjų užsiėmimams“ Nr.46 (sutartis 2023-05-25 Nr. A291-2039/23).
Šio projekto tikslas – įtraukti Vilniaus miesto gyventojus į fizinio aktyvumo veiklas, sukuriant tinkamą sporto infrastruktūrą ir didinant sporto bazių prieinamumą. Siekiant sukurti tinkamą sporto infrastruktūrą ir saugią aplinką fizinio aktyvumo užsiėmimams, būtinas kokybiškas sporto inventorius, atitinkantis užsiėmimų pobūdį bei pritaikytas tikslinėms amžiaus grupėms. Šiuo projektu siekiama gauti finansavimą sporto inventoriaus įsigijimui, kuriuo naudosis Budora klubo lankytojai (vaikai ir suaugusieji) kasdienių treniruočių metu. Tikimasi, kad projekto metu įsigytomis sporto priemonėmis naudosis ne mažiau kaip 1000 vaikų ir 100 suaugusiųjų, Budora klubo lankytojų.
Projektas Vilniaus moksleivių karatė varžybos „Aktyvus Vilnius 700“ Nr. 58 (2023-05-25 Nr. A291-2040/23)
Karatė klubo Budora projekto tikslas – didinti karatė sporto žinomumą ir masiškumą, pritraukiant į sporto renginį kuo daugiau dalyvių bei žiūrovų. Budora planuoja surengti Vilniaus miesto moksleivių karatė varžybas ir pakviesti jose dalyvauti Vilniaus karatė klubus bei šio sporto mėgėjus. Šis renginys prisidės prie karatė sporto populiarinimo, Vilniaus moksleivių fizinio aktyvumo didinimo, skatins miesto visuomenę dalyvauti sporto renginiuose.
2018 – 2021 m. įgyvendino penkis Vilniaus sav. finansuotus projektus, kurių pagalba surengė dienos sporto stovyklas vasaros ir moksleivių atostogų metu.
2018 m. Vilniaus sav. Kūno kultūros ir sporto programos projektą „Įvairių amžiaus grupių vaikų pasirengimas ir dalyvavimas 2018 metų Lietuvos ir Europos čempionatuose“ (Sutarties Nr. A291-1017/18(2.2.1.95-TD2), kurio metu buvo įsigytas sportinis inventorius.
2019–2021 m. Vilniaus sav. projektą „Kiokušin karatė sporto profesionalų ugdymas Vilniaus mieste“ (Sutarties Nr. A291- 731-2019) Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. kovo 7 d. įsakymu Nr. 30-568/19 „Dėl lėšų skyrimo Vilniaus miesto sporto klubų projektų įgyvendinimo 2019–2021 metais programos projektams“). Projekto trukmė – 3 metai, gautos lėšos skirtos Budora klubo sportininkų pasirengimui Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatams.
2020 m. Vilniaus sav. finansuojamus projektus: „Vilniaus jaunimo savanorystės skatinimas bei emocinės ir fizinės sveikatos ugdymas, įgyvendinant sporto klubo Budora jaunųjų trenerių (asistentų) ugdymo programą“, kurio metu buvo siekiama įtraukti Vilniaus jaunimą į sportinę veiklą, skatinti savanorystę, supažindinti su trenerio darbu, sudominti karjeros galimybėmis, stiprinti fizinę ir emocinę sveikatą.
Sporto klubas „Budora“ įgyvendina valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Sporto inventoriaus įsigijimas sporto klubo Budora paslaugų plėtrai“ (Nr. SRF-SIĮ-2021-1-1164). Sporto klubas Budora šiuo projektu siekia skatinti Vilniaus gyventojų fizinį aktyvumą, sukurdamas kokybišką ir saugią aplinką fizinio lavinimo veiklai Baltupių progimnazijoje. Projekto metu įsigyjamas sporto inventorius bus skirtas Baltupių progimnazijos salei aprūpinti, kuri šiuo metu baigiama įrengti. Sporto inventorius yra skirtas fizinio rengimo treniruotėms vaikų ir suaugusiųjų grupėse. Fizinio rengimo treniruotės puikiai lavina kūną, didina fizinį pajėgumą ir ištvermę, pritaikomos visoms amžiaus grupėms ir grupiniams, ir individualiems užsiėmimams. Projekto metu Baltupių sporto bazėje tris kartus per savaitę bus organizuojamos nemokamos fizinio rengimo treniruotės vaikams, suaugusiems ir šeimoms. Treniruočių tikslas – įtraukti Baltupių gyventojus į fizinio aktyvumo veiklas, palaikyti reguliarią fizinio aktyvumo veiklą ir tęstinumą, pritraukti lankytojus į atnaujintą sporto bazę.
Sporto klubas „Budora“ įgyvendina valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Kvalifikacijos tobulinimas, įgyvendinant karatė ir fizinio ugdymo programą sporto klube Budora“ (Nr. SRF-KT-2021-1-0975). Šiuo projektu siekiama tobulinti sporto klubo administracijos, trenerių ir asistentų kvalifikaciją, įgyvendinant vaikų karatė ir fizinio ugdymo programą. Dirbant su vaikais, reikia ne tik gerai išmanyti vaikų fiziologiją ir anatomiją, bet ir būti puikiu pedagogu ir psichologu, turėti organizacinių gebėjimų. Projekto metu Vilniaus ir Molėtų ugdymo įstaigose bus diegiama nauja, mokslinėmis žiniomis pagrįsta vaikų karatė ir fizinio ugdymo metodika, adaptuota skirtingo amžiaus bei fizinio pajėgumo vaikams. Į ugdymo procesą bus įtraukiami vaikų tėvai ir globėjai, sudarant galimybę nuolat stebėti vaiko pažangą, suteikiant reikalingas konsultacijas, atskleidžiant reguliaraus fizinio aktyvumo nauda vaiko fizinei bei psichinei sveikatai, asmeninei, šeimos ir bendruomenės gerovei, informuojant apie gerąsias praktikas ir sveikos gyvensenos principus.
Sporto klubas „Budora“ įgyvendina valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Sporto ir sveikatingumo propagavimas Vilniaus visuomenėje“ (Nr. SRF-SRO-2021-1-1196). Šio projekto idėja – didelio masto sporto renginio organizavimas Vilniaus miesto gyventojams. Šio renginio tikslai – įtraukti visuomenę į fizinio aktyvumo veiklas, pasiūlyti aktyvų laisvalaikį šeimoms, supažindinti su karatė sportu, sudominti fizinio lavinimo veikla. Sporto renginio metu bus pristatoma karatė sporto technika ir grožis, organizuojamos rungtys, žaidimai ir užduotys šeimoms, aktyvios pramogos vaikams, vykdoma švietėjiška veikla apie sporto naudą organizmui. Masiniai vieši fizinio aktyvumo renginiai pritraukia daug lankytojų, turi skatinamąjį poveikį visuomenei ir yra puiki sporto informacijos sklaidos priemonė, nes vizualiniais, teoriniais ir praktiniais metodais skatina dalyvius užsiimti sveikatai naudinga veikla, taip didindami visuomenės fizinio aktyvumo raštingumą ir visų amžiaus grupių fizinį aktyvumą.
Sporto klubas „Budora“ sėkmingai įgyvendino valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Budoros taurės varžybos“ (Nr. SRF-SRO-2020-1-0176). Projektą administruoja Švietimo mainų ir paramos fondas. Karatė mokyklos „Budora“ projekto tikslas – didinti karatė sporto žinomumą ir masiškumą, stiprinti Lietuvos karatė sporto bendruomenę, ugdyti sportininkų meistriškumą ir motyvaciją siekiant aukščiausių sportinių rezultatų. Varžybos Vilniuje visada pritraukia daug dalyvių iš kitų miestų, nes suteikia galimybę varžytis su stipriausiais sostinės klubais, įgyti patirties, konkurencingumo. Projektas prisidės prie Lietuvos karatė sporto klubų bendradarbiavo, bendruomeniškų ryšių palaikymo, karatė sporto puoselėjimo ir Lietuvos karatė bendruomenės stiprinimo. Vaikai ir jaunimas dalyvaus projekto veiklose kaip sporto renginių dalyviai, varžybų teisėjai, asistentai ir savanoriai, padėsiantys organizuoti sporto renginį.
Sporto klubas „Budora“ įgyvendina bendrai valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Karatė mokyklos Budora sporto bazės plėtra“ (SP2019-1-144). Projektą administruoja Centrinė projektų valdymo agentūra. Projekto tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą, ugdyti sveiką gyvenseną per kūno kultūrą ir sportą, didinti vaikų ir jaunimo užimtumą. Šio tikslo siekiama plečiant ir stiprinant Budora sporto bazę, didinant paslaugų asortimentą, skleidžiant informaciją apie sporto naudą, sukuriant galimybę įvairioms socialinėms grupėms dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose. Projekto metu įrengta moderni sporto bazė Baltupių progimnazijos patalpose, sukurtos sąlygos įvairaus amžiaus, įvairių socialinių grupių fizinio aktyvumo veikloms. Projektas taip pat prisideda prie neįgaliųjų sporto plėtros – atnaujinama sporto bazė pritaikyta žmonių, turinčių judėjimo negalią, fizinio aktyvumo veikloms.
Sporto klubas „Budora“ sėkmingai baigė įgyvendinti valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuotą projektą „Sporto inventoriaus įsigijimas karatė mokyklos Budora paslaugų kokybės gerinimui“ (Nr. SRF-SIĮ-2019-1-0284). Projektą administruoja Švietimo mainų ir paramos fondas. Projekto tikslas –skatinti Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą, sukuriant kokybišką aplinką ir tinkamas sąlygas fizinio lavinimo veiklai bei stiprinant Lietuvos sportininkų aukšto meistriškumo rengimo bazę. Projekto metu pasiekti pagrindiniai uždaviniai – įsigytas sporto ir specialusis karatė inventorius. Šiuo projektu karatė mokykla Budora gerina sporto infrastruktūros kokybę – tinkamas inventorius didina klubo narių motyvaciją, padeda pritraukti naujų narių, suteikia tinkamas sąlygas fizinio lavinimo veiklai. Specialus karatė inventorius pagerina jaunųjų sportininkų ugdymo sąlygas, užtikrina profesionalių sportininkų treniruočių kokybę, padeda didinti meistriškumą ir siekti aukštų rezultatų nacionalinėse ir tarptautinėse varžybose.
Projektas: Siek sportinių aukštumų su karatė mokykla Budora
Tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą bei užimtumą Molėtų r. savivaldybėje
Uždaviniai: Įtraukti vaikus ir jaunimą į sportinę veiklą, sudaryti saugias sąlygas sportuoti, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, įtraukti tėvus į vaikų fizinį ugdymą.
Šiuo projektu siekiama skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą ir didinti užimtumą, kryptingai įtraukiant į sporto veiklas. Karatė sportas puikiai tinka įvairaus amžiaus vaikų fiziniam ugdymui, nes stiprina organizmą, didina ištvermę, gerina koordinaciją bei turi auklėjamąjį poveikį – ugdo dvasios stiprybę, pasitikėjimą savo jėgomis, savarankiškumą bei pagarbą vyresniesiems.