karatė mokykla BUDORA - karatė ir fizinio rengimo treniruotės visiems

Mūsų klube sportuojant keliems šeimos nariams, taikome šeimos nuolaidas >>>

Naujienos Fizinių savybių testavimo programos rezultatai 2023-2024 m. sezone

Fizinių savybių testavimo programos rezultatai 2023-2024 m. sezone

2024.06.04

Baigėme vykdyti šio sezono sportininkų fizinio pasirengimo testavimo programą, kuria siekėme nustatyti vaikų fizinio pasirengimo pokyčius reguliariai lankant karatė treniruotes. Testuotojų komandai vadovavęs ir rezultatus apibendrinęs programos vadovas, fizinio rengimo treneris Ričardas Pupeikis džiaugiasi, kad "visų testavimo rezultatų analizė leido pamatyti, kaip kito vaikų fizinis pasirengimas šio treniruočių sezono metu: 

-        daugiau nei pusė pirmųjų testų rezultatų siekė tobulėjimo zoną, 

-        antrojo testavimo metu kai kurie rezultatai buvo pagerinti, tačiau nemaža dalis liko tobulėjimo zonoje, 

-        o po trečiojo testavimo galime džiaugtis nuoseklių treniruočių rezultatais, nes beveik visi testų vidurkiai patenka į sveikatai palankaus fizinio pajėgumo zoną! 

Tai akivaizdus įrodymas, kad lankydami karatė vaikai ne tik ugdo discipliną, mokosi pagarbos ir lavina smulkiąją motoriką, bet ir stipriai pagerina savo fizinį pajėgumą, kuris lemia vaikų fizinę bei emocinę sveikatą.“

Šį sezoną fizinių savybių testavimo programoje dalyvavo 784 vaikai iš 56 karatė pradedančiųjų, sportuojančiųjų, pažengusiųjų bei rinktinių grupių. Po kiekvieno testavimo treneriai kryptingai stiprino vaikų fizinį pasirengimą, laikydamiesi fizinio rengimo trenerio Ričardo Pupeikio rekomendacijų. Šiandien matome, kad sezonui baigiantis visi klubo sportininkai tapo stipresni, ištvermingesni bei lankstesni. 

 

 

 

„Testavimus atlikusiai trenerių komandai buvo ypač smagu matyti vaikų motyvaciją  - kiekvienas labai stengėsi pagerintini savo asmeninius rezultatus. O laimė bei džiaugsmas pavykus pranokti savo ankstesnį rezultatą buvo toks pat, lyg laimėjus aukso medalį ir užlipus ant nugalėtojų pakylos. Ne ką mažiau vaikų rezultatais džiaugėsi ir jų treneriai! Atrodo, kad sėkmingas dalyvavimas šioje programoje tapo vienijančiu tikslu, dėl kurio labai stengėsi ir vaikai, ir treneriai. Smagiausia, kad tikslą pasiekti pavyko“ – džiaugiasi R. Pupeikis.

 

 


Sportininkai dalyvavę 2023-2024 m. m. sezono fizinių savybių testavimo programoje buvo apdovanoti asmeniniais pasiekimų sertifikatais, įrodančiais karatė treniruočių naudą jų sveikatai bei fiziniam pasirengimui. Ne kiekvienam užteko drąsos sudalyvauti pirmosiose varžybose, ne visi suspėjo pasiruošti diržų egzaminui, tačiau kiekvienas gali pasidžiaugti savo asmeniniais pasiekimais lankant treniruotes: vieni ypač pagerino savo lankstumą, kiti pasidarė daug ištvermingesni, o treti šiandien padaro beveik dvigubai daugiau atsispaudimų nei padarė per pirmąjį testavimą. Fizinių savybių testavimas yra svarbus vaikų treniruočių proceso ir sveikatos stebėjimo elementas, kurį ir kitame sezone pasitelksime siekdami palaikyti bei gerinti sportininkų sveikatą.