karatė mokykla BUDORA - karatė ir fizinio rengimo treniruotės visiems

Mūsų klube sportuojant keliems šeimos nariams, taikome šeimos nuolaidas >>>

Naujienos Fizinio pasirengimo testavimas 2023-2024 m.m. treniruočių sezone

Fizinio pasirengimo testavimas 2023-2024 m.m. treniruočių sezone

2023.10.06

"Didinti vaikų motyvaciją sportuoti" yra vienas pagrindinių šio sezono klubo tikslų, kilusių iš mūsų misijos - skatinti sveiką visuomenės gyvenimo būdą ir užimtumą. Mokslininkų teigimu, vaikų motyvaciją sportuoti gali padidinti reguliarus ir tinkamai atliekamas fizinio pasirengimo testavimas: sportininkai suvokia savo kompetencijas, patiria malonumą, bei orientuojasi į aiškų tikslą - pagerinti savo rezultatus kito testavimo metu.


Vadovaudamiesi ankstesniais sezonais atliktų testavimų praktika, šiame sezone vykdysime sportininkų fizinio pasirengimo testavimą, kuris padės nustatyti, koks yra vaikų fizinio pasirengimo lygis treniruočių sezono pradžioje, ir kaip jis kinta iki sezono pabaigos. Mums svarbu išlaikyti visapusišką bei kryptingą vaikų ugdymą, derinant kyokushin karatė, fizinį rengimą ir emocinį bei sveikos gyvensenos lavinimą. 


Fizinių savybių testavimas vyks pradedančiųjų, sportuojančiųjų, pažengusiųjų ir klubo rinktinių grupėms. Bus atliekami šie testai:

ŠUOLIS Į TOLĮ

Tikrinama kojų raumenų jėga.

Silpnai išsivystęs kojų ir bendras raumenynas sąlygoja prastą laikyseną, padidėjusią kritimų riziką. Maža kojų raumenų jėga neužtikrina viršutinės kūno dalies stabilumo, greičiau pavargstama vaikštant, bėgiojant, žaidžiant. Didesnė raumenų jėga siejasi su geresne medžiagų apykaita ilsintis, geresniu gliukozės pasisavinimu, o tai padeda kontroliuoti kūno svorį.

SĖSTIS IR SIEKTI

Tikrinamas lankstumas.

Geresnis lankstumas susijęs su mažesne raumenų įtampa, padeda išvengti raumenų skausmo po intensyvios fizinės veiklos. Nepakankamas lankstumas gali rodyti netinkamą kolageno ir elastano santykį audiniuose. Įsitempę raumenys darbui sunaudoja daugiau energijos nei atpalaiduoti, blogiau cirkuliuoja kraujas, jie prasčiau aprūpinami maistinėmis medžiagomis.

20 M. BĖGIMAS ŠAUDYKLE

Tikrinamas širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumas.

Atspindi kraujotakos ir kvėpavimo sistemų galimybę tiekti aktyviai dirbantiems raumenims pakankamą kiekį deguonies. Tai organizmo gebėjimas pasipriešinti nuovargiui, kurį sukelia ilgai trunkantis fizinis krūvis. Prasti testo rezultatai signalizuoja apie antsvorio, nutukimo ir metabolinio sindromo riziką.

ATSISPAUDIMAI

Tikrinama viršutinės kūno dalies jėga ir ištvermė. 

Viršutinės kūno dalies jėga atspindi rankų, krūtinės  raumenų gebėjimą įveikti pasipriešinimą.  Didesnė raumenų jėga siejasi su geresne laikysena, mažesne raumenų pažeidimo rizika, palankesne kaulų mase, mažesne osteoporozės rizika, geresniu gliukozės pasisavinimu, geresne medžiagų apykaita ilsintis, o tai padeda kontroliuoti kūno svorį.


Fizinio rengimo trenerio rekomendacijomis bus vadovaujamasi treniruotėse visą sezoną ir vaikų fizinis pasirengimas bus kryptingai stiprinamas.