karatė mokykla BUDORA - karatė ir fizinio rengimo treniruotės visiems

Mūsų klube sportuojant keliems šeimos nariams, taikome šeimos nuolaidas >>>

Naujienos Fizinio pasirengimo II-ojo testavimo rezultatai

Fizinio pasirengimo II-ojo testavimo rezultatai

2024.04.09

Baigėme vykdyti antrąjį sportininkų fizinio pasirengimo testavimą, kuriuo siekėme nustatyti, vaikų fizinio pasirengimo pokyčius įpusėjus treniruočių sezonui. Sportininkai ypač stengėsi pagerinti savo rezultatus ir nuoširdžiai džiaugėsi ar net stebėjosi supratę, kaip jų kūnas gali sutvirtėti nuoseklių treniruočių dėka. Fizinio rengimo treneris Ričardas Pupeikis sako, kad po šio testavimo jam "ypač norisi pagirti tuos, kurių testų rezultatai liko tokie patys arba suprastėjo (dėl ligos, prastos dienos ir t.t.), o jie dėl to neparodė jokio nusivylimo. Visi kalbėjo tik apie ketinimus sportuoti daugiau, kad per paskutinį testavimą pralenktų patys save“. 

Klubo treneris Julius Urbonas teigia, kad "trumpuoju periodu išlaikyti testo rezultatą sveikatai palankaus fizinio pajėgumo zonoje yra tikrai sveikintina. Analizuojant asmeninius rezultatus reikia atsižvelgti ir į tai:  kokia buvo sportininko savijauta tą dieną, ar testavimo išvakarėse treniruotė buvo intensyvi, ar sportininko imunitetas stiprus, o gal po kątik įveikto sezoninio peršalimo praėjo per mažai laiko... Tai tik keli veiksniai, kurie gali daryti įtaką sportiniams rezultatams, dėl to žiūrint į pavienį testo rezultatą nereikėtų nei labai džiaugtis geru rezultatu, nei labai liūdėti pamačius prastesnius skaičius. Svarbiausia sekti vidurkį ir stebėti, kokia tendencija jis kinta viso treniruočių sezono metu."


Iš viso testuota 15 sportuojančių, 10 pažengusiųjų ir 4 rinktinių grupės. Rezultatuose pateikiami ir su pirmojo testavimo rezultatais lyginamas visų testuotų grupių testų vidurkis.

 

"Matant testų rezultatus norisi, kad jie gerėtų, dėl to skatinsime vaikus daugiau savo laisvalaikio skirti papildomai fizinei veiklai. Karatė treniruotės skirtos kovinės bei diržų technikos mokymui ir tobulinimui, o fiziniams pratimams atlikti laiko lieka tikrai mažiau. Dėl to mes, treneriai, labai skatiname savo mokinius jungtis į fizinio rengimo treniruotes, kurių nelankantys sportininkai (ypač vyresnėse amžiaus grupėse) deja, bet darosi nekonkurencingi varžybose. Nors kovinės technikos lygis būna panašus ar net aukštesnis, bet priešininkams jie nusileidžia fiziniais parametrais" - II-ąjį testavimą apibendrina karatė treneris Julius Urbonas.

 

Paskutinis šio sezono testavimas pradedančiųjų, sportuojančiųjų, pažengusiųjų bei rinktinių gr. sportininkų laukia balandį-gegužę mėn., o po jo - sertifikatų įteikimas. Apibendrinę visų trijų testavimų rezultatus matysime, kokią pažangą sportininkai pasiekė 2023-2024 m. m. treniruočių sezone ir į ką turėtume atkreipti dėmesį ruošdami kito sezono treniruočių planus.