fbpx
Close

Brigita Gustaitytė – pasaulio čempionė

Rugsėjo 24-25 dienomis vykusiame 2022 m. pasaulio kiokušin karatė čempionate Kelcuose (Lenkija) Lietuvos rinktinė iškovojo net tris aukso medalius ir komandų įskaitoje užėmė antrąją vietą, nusileidusi tik Japonijai. Istorinę pergalę šiame čempionate iškovojo ir mūsų klubo trenerė bei sporto dalies vadovė Brigita Gustaitytė. Moterų svorio kategorijoje virš 60 kg ji tapo pasaulio čempione.

Paklausta, kaip jaučiasi pelniusi tokį reikšmingą apdovanojimą, Brigita sakė, kad “dar sunku tai įvardinti ir viską suprasti, manau, tas džiaugsmas ateis vėliau. Dabar svarbiausia, kad pavyko viską padaryti pagal planą…”

Brigitai per dvi dienas teko įveikti keturias ypač stiprias priešininkes. Aštuntfinalyje ji nurungė vengrę Reka Kerekes. Ketvirtfinalis su japone Kokona Noumura pareikalavo daugybės jėgų. Vis tik po dviejų pratęsimų kova 3:2 baigėsi Brigitos pergale. Pasibaigus ketvirtfinaliui Brigita su savo trenere Edit Ábrahám ėmė ruoštis lemiamoms sekmadienio kovoms: analizavo savo ir priešininkių kovas, aptarė laukiančių kovų taktiką. “Planas po šeštadienio labai nesikeitė – nesustoti, neiti atgal. Patys viską matėte, kaip pavyko“, – komentavo B. Gustaitytė.

Per pagrindinį pusfinalio kovos laiką 5:0 tikslios lietuvės technikos neatlaikė bulgarė Ivanka Popova, o finale vienbalsiu teisėjų sprendimu 5:0 Brigita Gustaitytė buvo pranašesnė už Lenkijos atstovę Moniką Zielinską. Po pergale pasibaigusios finalinės kovos paklausta, iš kur sėmėsi jėgų, Brigita nesudvejojusi atsakė: “Iš treniruočių. Labai daug dirbome! Japonai klausė, ar priverstinė pertrauka dėl pandemijos nesužlugdė motyvacijos sportuoti. Man ji kaip tik išėjo į naudą – per tą laiką tapau stipresnė, nes galėjau daugiau treniruotis“.

Po Europos čempionato Brigitą varžyboms intensyviai ėmė ruošti 5 DAN meistrė iš Vengrijos, dabar jau “Budoros” trenerė Edit Ábrahám. Pasiruošimas pasaulio čempionatui vyko net tik kasdienių treniruočių metu, bet ir rinktinės pasiruošimo stovyklose bei tarptautinėse stovyklose Lietuvoje, Vengrijoje ir Švedijoje. Intensyvus darbas davė puikius rezultatus, todėl sekmadienį Brigita visus: trenerius, kolegas, į Kielcus atvykusius bei varžybų transliaciją stebėjusius sirgalius nudžiugino svarbiausia pergale savo karjeroje.  


„Kai atvykome į šį čempionatą, aš prisiminiau, kaip dar 2009 metais pasaulio čempionate Sankt Peterburge aš sėdėjau tribūnose ir prarėkiau savo balsą kai Margarita Čiuplytė kovojo dėl aukso medalio. Tada galvojau – būtų visai smagu ir man stovėti ten (ant tatamio po pergalingos finalinės kovos), kai visi šaukia tavo vardą. Ką gį, nedaug laiko praėjo ir man pavyko tai padaryti”,– savo prisiminimais dalijosi Brigita.