Close

40-mečiui pasidovanosiu juodą diržą

Paulius Norkus karatė mokykloje „Budora“ turi ypatingą tikslą. Tai nėra tik geras fizinės būklės palaikymas ir sportas bei bendra veikla su savo sūnumis. Paulius sau pasižadėjo 40-ojo gimtadienio proga pasidovanoti juodą karatė diržą. Tikslui pasiekti liko 2-ji metai, o visa istorija prasidėjo beveik prieš 5-erius metus.

„Karatė sportuoti pradėjau beveik prieš 5-erius metus, kai prisijungiau prie savo sūnų. Tai tapo mūsų gyvenimo būdu ir aistra. Jau tada pagalvojau, kad noriu sau išsikelti naują tikslą – juodą diržą. Vieni, artėjant viduramžiui, perka motociklus ar brangius automobilius, o aš sau dovanoju dvasinę ramybę, tam tikrus įgūdžius, gerą fizinę būklę. Visa tai atsispindi mano turimame dirže“, – sako jis.

Šiandien Paulius, būdamas beveik 38-erių, turi žalią diržą ir ruošiasi laikyti rudą juostelę. Pasak jo, norint suspėti įteikti sau dovaną, klaidų daryti jau nebegalima.

Paskaičiavau, kad visa mano kelionė iki juodo diržo truks 6-7 metus. Dabar esu tokioje situacijoje, kai klaidų daryti nebegaliu. Tikiuosi, jų ir nebus. Žinoma, diržai yra kur kas daugiau nei tik dovana sau. Pirmiausia tai yra motyvacija, tarpinės kovos ir pergalės. Jų metu gali pasitikrinti, ką tu moki, ką gali ar tinkama linkme eini. Todėl visada labai sunkiai ir nuoširdžiai ruošiuosi diržų egzaminams.

Taip pat tai svarbu ir mano šeimai. Iki šiol visiems egzaminams su sūnumis ruošdavomės kartu. Tai tapo savotiška šeimos tradicija, kuri mus suartino. Tačiau išlaikęs šį egzaminą, pasivysiu savo vyriausiąjį sūnų ir tada toliau turėsiu žengti vienas, nes juodą diržą galima laikyti tik nuo 18-os metų. Tai mums bus tarsi naujas etapas, nes anksčiau jie pirmavo, man patardavo ar pamokydavo, kaip ir ką daryti“, – pasakoja Paulius.

Pauliaus teigimu, diržų egzaminai ir visa karatė yra gyvenimo būdas, o ne etapas.

„Diržų egzaminui ruošiuosi visą laiką. Visą laiką reikia būti geros formos. Žinoma, prieš pat egzaminą daugiau dėmesio skiriu technikai, tačiau fizinė būklė visada turi būti gera. Ypač jaučiasi pokyčiai po atostogų, kai jautiesi apsunkęs ir kažko trūksta. Tada supranti, kad karatė yra gyvenimo būdas. Ir šitas gyvenimo būdas man patinka“, – savo požiūrį pristato Paulius Norkus.